Chcąc poznać realną wartość nieruchomości, warto zgłosić się do rzeczoznawcy, który dysponuje stosownymi narzędziami do rzetelnej oceny danego budynku lub działki. Usługi obejmują wycenę obiektów komercyjnych i prywatnych, mieszkaniowych. Sprawdź, na czym polega profesjonalne szacowanie i dlaczego warto z niego skorzystać.

Co podlega wycenie nieruchomości w Warszawie?

W ramach świadczonych usług ekspert poddaje weryfikacji następujące nieruchomości:

  • gruntowe z zabudowaniami,
  • gruntowe bez zabudowań,
  • lokalowe,
  • rolne.

Możesz zatem zamówić oszacowanie wartości mieszkania, domu jednorodzinnego wolnostojącego lub w zabudowie szeregowej, lokalu usługowego, biurowego i działki o każdym charakterze.

Kiedy potrzebna jest wycena nieruchomości?

Zgłaszając się do rzeczoznawcy, otrzymasz kompleksowy operat szacunkowy, który jest wymagany w transakcjach sprzedaży lub w przypadku zaciągania kredytów hipotecznych na daną nieruchomość. Przydaje się też w postępowaniach spadkowych, podczas podziału majątku, znoszenia współwłasności i przekształcania użytkowania wieczystego. Posiadanie rzetelnej wyceny, określającej wartość mieszkania, domu lub działki umożliwia sprecyzowanie kosztów nie tylko sprzedaży, ale również dzierżawy lub najmu.

Co wpływa na ostateczną wartość nieruchomości?

Profesjonalna wycena nieruchomości w Warszawie jest realizowana zgodnie z zasadami zawartymi w Ustawie o gospodarce nieruchomościami. Przeprowadza ją rzeczoznawca mający odpowiednie uprawnienia. Bierze on pod uwagę między innymi:

  • stan prawny działki lub budynku,
  • warunki techniczne i użytkowe,
  • zagospodarowanie terenu wraz z jego otoczeniem,
  • przeznaczenie obiektu (mieszkalne lub komercyjne).

Pamiętaj, że od rzetelności przeprowadzonej wyceny nieruchomości zależne jest powodzenie wielu przedsięwzięć, takich jak transakcje sprzedaży czy ubieganie się o kredyt. Korzystaj wyłącznie ze sprawdzonych usług. Chcąc uzyskać więcej informacji na temat działalności rzeczoznawcy, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.