Rynek nieruchomości pęka w szwach. Żeby na nim zaistnieć i wyróżnić się wśród konkurencji, trzeba wykorzystywać kreatywne rozwiązania. Inwestorzy są coraz bardziej wymagający, dlatego – chcąc sprostać ich oczekiwaniom – warto starannie przygotowywać oferty sprzedaży lub wynajmu. Dużym wsparciem jest home staging. Profesjonalnie poprowadzony może zmienić mieszkanie w efektowny sposób i wywrzeć wspaniałe pierwsze wrażenie! Sprawdź, na czym polega i dlaczego warto inwestować w usługę home stagingu.

Czym jest Home Staging?

Chcąc szybko sprzedać lub wynająć nieruchomość, należy profesjonalnie ją przygotować. W tym celu stosowane są specjalne techniki, których celem jest uwydatnienie zalet danego lokalu i . Zaprezentowanie go w jak najlepszym świetle to podstawowe zadanie specjalisty jakim jest home stager. Takim mianem określa się specjalistę zajmującego się aranżacją wnętrz. Jego rolą jest uatrakcyjnienie mieszkania w oczach potencjalnych klientów oraz usunięcie ewentualnych niedoskonałości mogących obniżyć cenę.

Najważniejsze wytyczne Home Stagingu

Aby nieruchomość wyglądała atrakcyjnie, powinna spełniać kilka warunków. Są one uznawane za fundamentalne zasady home stagingu, od których zależy powodzenie transakcji. Wśród nich trzeba wymienić:

  • neutralność designu – wnętrze nie może być zbyt krzykliwe. Uniwersalność gwarantuje, że przyszli mieszkańcy mają szansę poczuć się w nim, jak u siebie. Z tego powodu warto postawić na odcienie bieli lub szarości, jednocześnie optycznie rozjaśniające pomieszczenia,
  • schludność i czystość – lokal należy gruntownie wysprzątać, a jeśli to koniecznie, przeprowadzić remont lub prace odświeżające,
  • wymiana mebli – ich styl nie powinien być zbyt nachalny, lepiej stawiać na stonowane kolory i praktyczne rozwiązania,
  • brak spersonalizowanych dodatków – usunięcie osobistych pamiątek i zdjęć to ważny krok w aranżacji. Warto zastąpić je prostymi obrazami, unikając jednak ich nadmiaru. Każdy chce samodzielnie udekorować swoje mieszkanie, dlatego im mniej ozdób, tym lepiej.

Jakie zalety daje Home Staging?

Po pierwsze – home staging pomaga w sprzedaży mieszkania lub jego wynajmie oraz wyróżnienie się spośród konkurencyjnych ofert. Po drugie – wraz z home stagingiem zwiększa się wartość nieruchomości, dlatego można zarobić na nim więcej! Nieraz już niewielki nakład finansowy wystarczy, aby odmienić wnętrze i sprawić, że wygląda atrakcyjniej niż dotychczas. Profesjonalny home stager wie, jakie modyfikacje wprowadzić i które walory uwypuklić, aby pomieszczenia zachęcały do zamieszkania jak największą liczbę zainteresowanych.

Jakie są etapy realizacji?

W celu kompleksowego przygotowania nieruchomości do zaprezentowania klientom realizacja home stagingu obejmuje:

  • diagnozę – polega ona na obiektywnej ocenie stanu lokalu i drzemiącego w nim potencjału oraz poznaniu oczekiwań jego właścicieli przez home stagera,
  • propozycję zmian – home stager przedstawia możliwe rozwiązania, pokazuje sposoby wyeliminowania wad mieszkania i uwydatnienia jego zalet,
  • wprowadzenie modyfikacji – po akceptacji profesjonalista wkracza do akcji i odmienia wnętrze.

Jeśli nie jesteś pewien, czy metamorfoza nieruchomości to dobry pomysł, skorzystaj z usługi wizualizacji! Dzięki temu dowiesz się, jak będzie wyglądać mieszkanie po przemianie. Home Staging w Warszawie obejmuje też kompleksową sesję zdjęciową do ogłoszenia.